Цікаві факти про горіхи
Чим відрізняється фундук від нашого лісового горіха? Чому волоські горіхи називаються волоськими? Цікаво, як вони називаються у Греції? Чи є арахіс горішком чи чимось іншим? Які горіхи найкорисніші, а які найдорожчі? Ми зібрали для вас цікаві факти, щоб відповісти на найпоширеніші запитання і дати багато корисної інформації.
9 захоплюючих фактів про горіхи
-
Волоський горіх чи перський? Популярний і затребуваний волоський горіх виявляється родом не з Греції, а з Азії. Але на територію нашої країни їх привозили грецькі торговці, очевидно від них і пішла назва. У Греції ж він називається перським або «шлунок богів».
-
Кеш'ю допомагає від зубного болю, анемії. Як не дивно, цей горішок не застрягає в зубах, викликаючи біль, а навпаки здатний усунути його. Багато хто питає «горіх кеш'ю, як росте», адже чули, що це унікальний продукт. Справді, кеш'ю єдиний у світі горіх, що дозріває зовні плода, який теж є продуктом харчування. Дерево кеш'ю родич манго, фісташки, зовні схожий на яблуню. На ньому ростуть незвичайні плоди подібні формою до груші, які мають усередині горішок у шкаралупі, підвішений до низу.
-
Який найдорожчий горіх у світі? Не секрет, що це макадамія, який складний не лише у процесі збориння, а й очищення. Родом він із далекої Австралії, а плодоносити починає лише на 7-10 рік життя. Горішки мають діаметр близько 2 см, але при цьому дуже тверду, товсту шкаралупу (3 мм). На кожному горішку перед продажем робляться розпили, а в упаковку кладеться невеликий металевий інструмент для вилучення неймовірно смачного, корисного ядра. Другий за вартістю горіх пекан, який зростає в Північній Америці.
-
Скільки горіхів можна з'їсти за день? Незважаючи на всю корисність і багатий склад, горішки не можна споживати у великій кількості. Дієтологи кажуть, що людина може з'їсти жменю цього суперфуду, яка поміщається в руці. Тобто від вашого віку, параметрів і залежить добова норма. Середньодобова норма складає 30 г. Якщо ж регулярно перегинати із споживанням горішків, можна гарантовано заробити проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
-
Навіщо замочувати горіхи? Як не дивно, але замочування, по суті, активує їх. Так вода запускає процес пророщування, зупиняє інгібітори. У сирому продукті досить багато фітинової кислоти, яка служить захисним механізмом від тварин. Вона пов'язує мікро-, макроелементи, ускладнює роботу ферментів при розщепленні жирів, білків. Замочування дозволяє зменшити вміст кислоти, і як наслідок поліпшити засвоєння продукту, всіх його корисних речовин.
-
Арахіс – горіх? Насправді, не всі горіхи, які ми так називаємо, є ними. Яскравий приклад тому арахіс, який є родичем гороху, квасолі. А горіх мигдалю є родичем сливи, а вживаємо в їжу ми насіння рослини.
-
Коли краще їсти горіхи? Оскільки найкалорійнішим, найважчим на думку дієтологів у нас має бути сніданок, то вони рекомендують вживати горішки в обід або ввечері, замінюючи ними більш важку їжу. На вечері їх можна поєднувати із овочами, фруктами.
-
Фундук чи ліщина? Насправді це те саме, фундук є одним із сортів ліщини – куща, який часто зустрічається в наших лісах, лісопосадках. Фундук більш крупний сорт, його шкаралупа набагато м'якша, але при цьому наша ліщина здатна довше зберігатися – близько 12 місяців.
-
Кедровий горіх не з кедра? Насправді дорогі та дуже корисні кедрові горішки ростуть на сосні, правда кедровій, але ніяк не на кедрі. Це зовсім різні дерева. Цей тип сосни зростає в основному в Монголії та Північному Китаї.
Чи залишилися ще питання? Дзвоніть до магазину сухофруктів та горіхів FINIK FAMILY, щоб отримати вичерпні відповіді на них.